Menu Region

ONZ: Mimo kryzysu muszą być finanse na pomoc humanitarną

ONZ: Mimo kryzysu muszą być finanse na pomoc humanitarną

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Zastępca sekretarza generalnego ONZ obawia się, że światowy kryzys gospodarczy może spowodować obniżenie nakładów na pomoc humanitarną. Sir John Holms, odpowiadający w Organizacji Narodów Zjednoczonych za pomoc humanitarną, zaapelował w Paryżu do państw donatorów o utrzymanie wydatków pomocowych.
Holms powiedział prasie, że choć sumy wydawane przez zamożne kraje na pomoc humanitarną na razie nie obniżyły się, to może się to zmienić już w przyszłym roku.

Odpowiadając na pytanie Polskiego Radia dotyczące wkładu krajów Europy Środkowej, Holms podkreślił pozytywne zmiany. - Nowi członkowie Unii, jak na przykład Polska, prowadzą politykę i tworzą budżety rozwojowe, które lepiej odzwierciedlają ich wzrastającą zamożność. Dzieje się to jednak nieco zbyt powoli.

Zdaniem zastępcy sekretarza generalnego ONZ, lista krajów w dużym stopniu finansujących pomoc humanitarną jest bardzo krótka.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się