Menu Region

Prezes Listkiewicz omija Wrocław

Prezes Listkiewicz omija Wrocław

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Jacek Kmiecik

Prześlij Drukuj
Prokuratura Krajowa we Wrocławiu przesłuchała wczoraj członków prezydium zarządu PZPN w sprawie przyznania licencji Widzewowi Łódź i GKS Katowice. Chodzi o zagadkowe dopuszczenie tych klubów do ligowych rozgrywek, mimo że oba nie spełniały warunków licencyjnych wymaganych przez związek.
Nikt oficjalnie nie chce potwierdzić tej informacji, zasłaniając się dobrem prowadzonego śledztwa. W sprawie mieli zeznawać wiceprezesi Eugeniusz Kolator i Henryk Apostel. Przesłuchani zostali także byli prezesi zamieszanych w sprawę klubów - Wojciech Szymański z Widzewa oraz Piotr Dziurowicz z GKS Katowice.

Prokuratura zbiera dowody w sprawie licencyjnych machlojek w PZPN. Tymczasem w sprawie korupcji w polskiej piłce już dawno zebrała, przynajmniej jeśli chodzi o wątek dotyczący Arki Gdynia i wiążącą się z nim działalność Ryszarda F., bardziej znanego w środowisku piłkarskim jako "Fryzjer".


Proces w sprawie działaczy gdyńskiego klubu i Ryszarda F. toczy się przed wrocławskim sądem już od roku. Część osób dobrowolnie poddała się karze. Reszta z ponad trzydziestki oskarżonych bez przerwy składa zeznania.

W środę 22 października na rozprawę wezwani zostali prezes Michał Listkiewicz, jego zastępca w PZPN ds. organizacyjnych Eugeniusz Kolator, byli szefowie polskich sędziów Janusz Hańderek i Andrzej Strejlau oraz tzw. obsadowy Leszek Saks, a także prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Klocek i trener Bogusław Baniak (obecnie Warta Poznań).

Wiadomo już, że jutro przed sądem nie stawi się na pewno prezes Listkiewicz, który przesłał do Wrocławia usprawiedliwienie nieobecności.

- Miałem być świadkiem w procesie Jacka M., byłego prezesa Arki Gdynia - mówi Listkiewicz. - Na pierwszej rozprawie niestety nie mogę być, o czym nie omieszkałem powiadomić sądu. We wtorek i środę wyjeżdżam bowiem służbowo do Szwajcarii na posiedzenie Komitetu Sędziowskiego FIFA ustalającego właśnie skład arbitrów na finały mistrzostw świata 2010 w RPA.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się