Menu Region

Toruń: Proces byłych milicjantów

Toruń: Proces byłych milicjantów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Przed toruńskim Sądem Rejonowym zakończył się proces dwóch byłych milicjantów oskarżonych o bezprawne internowanie ówczesnej opozycjonistki Elżbiety Ł. i psychiczne znęcanie się nad nią.
Prokuratura domaga się dwóch lat w zawieszeniu na cztery i czterech tysięcy złotych grzywny dla Jerzego R. - jednego z byłych funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej. Wnosi też o umorzenie postępowania dla Henryka C.

Wydarzenia miały mieć miejsce na przełomie października i listopada 1982 roku na terenie obecnego województwa kujawsko-pomorskiego. Jerzy R. miał wielokrotnie przesłuchiwać poszkodowaną, grozić użyciem broni i nazwać ją "przestępcą".

Henryk C. natomiast miał podpisać wniosek o internowanie Elżbiety Ł. i przyczynić w ten sposób do bezprawnego przetrzymywania poszkodowanej. Podczas dzisiejszej rozprawy Henryk C. utrzymywał, że wniosek o internowanie Elżbiety Ł. podpisał nieświadomie. Natomiast Jerzy R. przekonywał, że nie przypomina sobie, by kiedykolwiek groził poszkodowanej użyciem broni. Byli funkcjonariusze Milicji Obywatelskiej usłyszą wyrok 27 października.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się