Menu Region

W moskiewskich szpitalach poród to luksus

W moskiewskich szpitalach poród to luksus

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Poród w moskiewskim szpitalu może kosztować nawet tyle, ile kupno nowego, porządnego auta. Jedna z największych rosyjskich gazet zauważa, że choć teoretycznie kobiety powinny rodzić bezpłatnie, w praktyce za wszystko trzeba płacić.
W niektórych klinikach nawet ochroniarze domagają się pieniędzy. Za urodzenie dziecka w prywatnej klinice położniczej można zapłacić nawet 600 tysięcy rubli, czyli 60 tysięcy złotych. Standardowo lekarzowi należy w kopercie przekazać 20 tysięcy rubli, czyli równowartość 2 tysięcy złotych.

Do tego trzeba zapłacić za kontrakty medyczne, kursy przygotowania do porodów, kursy wychowania dziecka, konsultacje z psychologiem, masaże przedporodowe, itd. W sumie poród kosztuje od 30 tysięcy do 1 miliona rubli, czyli od 3 do 100 tysięcy złotych.

W zeszłym roku w Moskwie po raz pierwszy od 18 lat urodziło się ponad 100 tysięcy dzieci. W tym roku rodzi się ich jeszcze więcej. Dzięki temu personelowi medycznemu w klinikach położniczych nie zabraknie chleba i kawioru - konkluduje gazeta.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się