Menu Region

Tylicki w Wielkiej Warszawskiej

Tylicki w Wielkiej Warszawskiej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Wiktor Lubicz

Prześlij Drukuj
Ruten, Princess of Leone, Hipoliner i wszystkie najlepsze polskie konie wyścigowe, z wyjątkiem kontuzjowanego San Moritza, są na liście startowej Wielkiej Warszawskiej.
Największa polska gonitwa, wyłaniająca zazwyczaj konia roku, odbędzie się na Służewcu za tydzień w niedzielę o godzinie 12.45 (prezentacja koni na padoku o 12).

Po zwycięstwie w Derby siwy ogier Ruten wygrał długodystansowy klasyk St.Leger i jest z urzędu faworytem Wielkiej Warszawskiej, rozgrywanej na długim dla koni dystansie 2600 m. Druga w Derby Princess of Leone wygrała następnie główne wyścigi dla klaczy - Oaks i Nagrodę Krasne.

Charakterystyczne, że zarówno najlepszy trzylatek, importowany jako roczniak z USA, jak i najlepsza trzyletnia klacz poprawiały się z każdym startem. Masywny Ruten startował sześć razy, urokliwa Princess of Leone 10 razy.

Na 14-konnej liście startowej jest sześć trzylatków, które o tej porze roku i na tym dystansie biegną pod 56 kilo, a starsze pod 60, co znajduje odbicie w korzystnej dla młodszych koni statystyce.

Oprócz Princess of Leone są jeszcze cztery klacze, które otrzymują dodatkowo dwa kilo ulgi i regularnie notują w największej gonitwie dobre wyniki. Masai Moon, Golden Line oraz o rok starsze Mavera lub Inca Dancer mogą sprawić niespodziankę.

Wśród starszych koni Hipoliner pokazał w tym sezonie najwięcej klasy. Wygrał w dobrym stylu pięć razy z rzędu, a jedyna porażka z Rutenem w St.Leger wyglądała na przypadkową.

Po niezrozumiałej porażce w St.Leger ciemnym koniem w Wielkiej Warszawskiej jest Kornel.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się