Menu Region

Paweł Zarzeczny: Krótko i na temat

Paweł Zarzeczny: Krótko i na temat

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Publicysta działu sportowego

Prześlij Drukuj
Kto ty jesteś? Polak mały. Jaki znak twój? Orzeł Biały. Ten dumny dwuwiersz z wierszyka Władysława Bełzy dla dzieci jakoś pasuje na kolumny sportowe - tak pomiędzy meczami reprezentacji a ligą.
Istotą wierszyka jest bowiem: identyfikacja. Czy ma to coś wspólnego z futbolem?

Więcej, niż sądzimy. Tak sobie patrzę na ligę i szukam osób, z którymi mogłaby się utożsamiać jakaś mała ojczyzna, lokalna społeczność, osiedle. I - przyznam z bólem - poza Ślązakiem Antonim Piechniczkiem, lecz to ligowy emeryt, przychodzi mi na myśl jedna postać. Ryszard Tarasiewicz ze Śląska Wrocław.

Nie, to nie chodzi nawet o to, że ma wyniki takie jak Legia, ale z budżetem dziesięciokrotnie mniejszym niż Legia. Chodzi o to, że Ryszard walczy dla swojego miasta (i pod tym względem Śląsk dawno mieć winien przydomek City, zwłaszcza że i głównie miasto go utrzymuje!). I nie jest sam.

Ten klub oparł się pokusie kupienia Groclinu i zadłużonego hoteliku w Grodzisku w zamian za miraż gry w niewywalczonych przez siebie pucharach. Oparł się kupowaniu gwiazdek zmieniających co pół roku adres i narodowość. Mówiąc szczerze - jest to na polskim tle wyjątkowa wartość, w światku tak właściwie kompletnie pozbawionym wartości.

Tarasiewicz imponuje też tym, że walczy z drużyną, wykłóca się z sędziami o każdy aut tak, jakby wciąż grał. Nienagannie się ubiera w garnitur i jasną koszulę, wypastowane buty, a nie w dres z kilkoma paskami. Widać, że grał w Szwajcarii, Francji, i że wprawdzie nie zbił tam fortuny, ale zyskał klasę.

Pytanie najważniejsze jest takie: jak go uchronić, by w natłoku drobnych sukcesików wszystkiego tego nie roztrwonił? No więc - trzymaj się Rysiu! Pozwól nam nadal wierzyć, że wszystkie Ryśki to fajne chłopaki!

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się