Menu Region

"The Times": Igrzyska w Londynie potrzebują większego...

"The Times": Igrzyska w Londynie potrzebują większego dofinansowania

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rząd brytyjski musi przeznaczyć więcej pieniędzy na budowę wioski olimpijskiej na letnie Igrzyska, które w 2012 roku odbędą się w Londynie - pisze dziennik "The Times".
Zdaniem Olympic Delivery Authority, instytucji odpowiedzialnej za budowę infrastruktury na olimpiadę, zwiększone dofinansowanie z pieniędzy publicznych są konieczne w sytuacji obecnego kryzysu sektora bankowego. Rząd musi pokryć koszty, których nie jest w stanie sfinansować deweloper wioski olimpijskiej, firma Lendlease. Potrzebne są między innymi pieniądze na budowę hoteli, w których będą zakwaterowani sportowcy.

Przedstawiciele brytyjskich władz, odpowiedzialni za przygotowania do letnich XXX Igrzysk, zapewniają, że rząd dofinansuje budowę wioski olimpijskiej. W tym tygodniu ma zapaść decyzja, jaką sumę przeznaczyć na ten cel. Zdaniem dziennika "The Times", projekt wymaga dofinansowania w wysokości około 850-900 milionów funtów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się