Menu Region

Abp. Nycz: Do Watykanu przesłaliśmy też dokumenty z IPN

Abp. Nycz: Do Watykanu przesłaliśmy też dokumenty z IPN

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Rozmawia Andrzej Godlewski

Prześlij Drukuj
Z metropolitą warszawskim, abp. Kazimierzem Nyczem rozmawia Andrzej Godlewski.
W sprawie śmierci ks. Jerzego Popiełuszki pojawiły się nowe fakty świadczące o zbrodniczej intrydze SB. Przed śmiercią miał być przez kilka dni torturowany. Opóźni to beatyfikację?
Nie sądzę. Do naszych materiałów złożonych w Watykanie na temat ks. Jerzego dołączyliśmy materiały IPN. Są to dokumenty do tej pory szerzej nieznane opinii publicznej. Ale ufam historykom IPN. Przy przygotowywaniu nowych dokumentów dla Watykanu byliśmy z nimi w kontakcie.


Czy papież pomoże w beatyfikacji Popiełuszki?

W ubiegłym tygodniu byłem w Watykanie. Złożyłem petycję podpisaną przez polskich biskupów i przedstawiłem Benedyktowi XVI sprawę beatyfikacji. Poprosiłem o nadanie jej odpowiedniego biegu. Liczę, że to zrobi. Papież zna sprawę ks. Jerzego. Modlił się przy jego grobie. Ale trzeba pamiętać o tym, że kongregacja ds. beatyfikacji i kanonizacji ma wiele spraw z całego świata. Musi się nimi zajmować po kolei. Ale liczę na to, że dzięki wsparciu papieża nie będzie żadnych opóźnień.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się