Menu Region

Janina Paradowska: Ruchy w bezruchu

Janina Paradowska: Ruchy w bezruchu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Publicystka

2Komentarze Prześlij Drukuj
Niedawno ruszyła nowa inicjatywa, czyli Stowarzyszenie Polska XXI, znane z internetowego portalu, gdzie panowie przynudzili publiczność i wreszcie sami przysnęli. Postanowili się jednak obudzić i wyruszyć w realną politykę bez niemodnego słowa "partia".
Obserwując ich pierwsze ruchy, trudno jednak zauważyć, czy są już przebudzeni.

W Krakowie też są dwie inicjatywy. Jedna, lewica Jacka Majchrowskiego, czyli stowarzyszenie Rzeczpospolita Obywatelska, ma podobno w perspektywie start tego kandydata w krajowych wyborach prezydenckich. Majchrowski zdaje się mieć dystans do siebie i możliwość startu kwituje kpiąco.

Druga krakowska inicjatywa Otwarta Polska zatrzymała się na razie na poziomie konferencji programowych. Ciekawi ludzie dyskutują o ważnych sprawach, ale czy będzie z tego jakaś koalicja lub partia, jaki wyłoni się kandydat do prezydentury?

Partii lewicowych jest już tyle, że nikt nie potrafi ich policzyć.
Włodzimierz Cimoszewicz, którego większość chciałaby widzieć jako lidera i kandydata na prezydenta, jest jednak jeden i do partyjnej polityki, a już zwłaszcza do prezydentury, nie bardzo się pali.

Ruch w polityce jest więc spory, tylko nie bardzo widać, co z tego wszystkiego mogłoby się urodzić. Można powiedzieć, że politycznymi deklaracjami jesteśmy zasypani, tylko oferta dla wyborcy się nie wzbogaca.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Lewica

+4 / -5

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

salon (gość)  •

Ciekawi ludzie z pseudolewicy powinni trafić na śmietnik historii z autorką tego artykułu na czele.Nachapali się przez te lata i grają role lewicowców za szyb swoich limuzyn.Żenada -puste hasła jak puszka Paradowskiej.

odpowiedzi (0)

skomentuj