Menu Region

Wałęsa zaprezentuje swoją biografię w Gdańsku

Wałęsa zaprezentuje swoją biografię w Gdańsku

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Gdańsku odbędzie się dziś o godz. 11.00 spotkanie z Lechem Wałęsą, podczas którego zaprezentuje on swoją autobiografię. Książka, zatytułowana "Droga do prawdy", jest już w księgarniach.
Były prezydent opowiada o swoim życiu na tle wszystkich ważnych wydarzeń, w jakich uczestniczył, począwszy od grudnia 1970 roku.

Wiele faktów ujawnia po raz pierwszy, dementuje plotki. Spojrzenie Wałęsy na siebie i historię poszerzają wspomnienia Danuty Wałęsowej oraz wypowiedzi wielu innych osób, między innymi Vaclava Havla, Bronisława Geremka, Tadeusza Mazowieckiego, kardynałów Glempa i Dziwisza, historyków, dziennikarzy.

Książka, do której wstęp napisał były metropolita gdański arcybiskup Tadeusz Gocłowski, zawiera wiele niepublikowanych dotąd zdjęć i dokumentów.

Do autobiografii Lecha Wałęsy dołączono płytę DVD zawierającą materiały archiwalne, fragmenty Polskiej Kroniki Filmowej z lat 80. oraz fragmenty filmów "Robotnicy '80" i "Narodziny Solidarności".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się