Menu Region

Adam Synowiec: Wracajcie, wy i wasze konta

Adam Synowiec: Wracajcie, wy i wasze konta

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

szef działu świat i nauka

1Komentarz Prześlij Drukuj
Nawet gdyby na Wyspach wymyślono powody dla wyeksmitowania Polaków z powrotem nad Wisłę, to i tak nie można by tego zrobić. Przepisy Unii Europejskiej rządowi nad Tamizą tego zabraniają.
Wszystkie narzekania na imigrantów w Wielkiej Brytanii tyczą się zazwyczaj przyjezdnych z Trzeciego Świata. 15 tys. funtów brał od zdesperowanego Azjaty gang przemytników ludzi rozbity właśnie w Brukseli. Z Indii delikwenta przerzucano via Moskwa do Belgii, a stamtąd przez kanał na Wyspy. Szacuje się, że do Królestwa przewieziono tak tysiące ludzi bez wizy.

To na nielegalnych imigrantów, wśród których mogą ukrywać się terroryści, szykuje się teraz wszystkie te nowe prawa, specjalne dowody tożsamości, monitoring, podsłuchy i ewidencjonowane zezwolenia na kupno telefonu komórkowego.

W ciągu sześciu lat na Wyspach Brytyjskich przybyło prawie 2 miliony ludzi. Ponad 70 proc. to przyjezdni. Z szacunków wynika, że za ćwierć wieku Brytania będzie najludniejszym państwem Europy.

Niestety - jak tak dalej pójdzie - zamieszkałym w dużej części przez biednych, nic nieumiejących, posługujących się łamanym językiem nielegalnych imigrantów. Ale Polacy do tej grupy należeć nie będą. Już wracają, bo praca na Wyspach powoli przestaje się opłacać. Do domu mają blisko.

Podobnie jak nasi, Brytyjczycy też opuszczali swój kraj. Szacuje się, że jeden na dziesięciu wyspiarzy mieszka poza krajem urodzenia. I wracać nie chce.

To, że wyspiarze przed olimpiadą w Londynie pozbędą się naszych, to przykład naszego myślenia życzeniowego. Zastrzyk wracających z emigracji rodaków fachowców pomógłby naszej gospodarce w kryzysie.

Tak jak ich oszczędności zarobione tam, a wydane tutaj. Na razie Brytyjczycy wciąż mają nadzieję, że stadiony na olimpiadę wybudują im Polacy. Dlatego my musimy liczyć na Chińczyków.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Teraz do Norwegii nie do Polski

+15 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wiktor (gość)  •

Bo nad Wisłą oprócz dwu trzy letniej lepszej perspekty, właściwie nic się nie zmieniło. Zarejestowanie firmy jest nadal drogą krzyżową, a uwalic ją moze jedną decyzją byle urzędnik. Nie zrobiliście nic. Wy u koryta.

odpowiedzi (0)

skomentuj