Menu Region

Benedykt XVI w Pompejach

Benedykt XVI w Pompejach

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
W intencji synodu i misjonarzy, ale przede wszystkim rodziny, modlił się Benedykt XVI na Anioł Pański w pompejańskim sanktuarium Matki Bożej Różańcowej pod Neapolem. Papież przebywa tam z całodzienną wizytą, podczas której odmówi jeszcze różaniec z wiernymi.
Matce Bożej z Pompejów Benedykt XVI zawierzył "wielkie intencje Kościoła i ludzkości". Modlił się, aby synod biskupów poświęcony Biblii przyniósł autentyczną odnowę wspólnot chrześcijańskich i wezwał do odmawiania różańca w intencji misjonarzy.

Z okien domów przy placu, gdzie odbyła się msza papieska, wywieszono transparenty z prośbą o kanonizację błogosławionego Bartolo Longo, założyciela pompejańskiego sanktuarium. Jak podkreślił w homili Benedykt XVI, błogosławiony przed nawróceniem był zagorzałym antyklerykałem, zajmował się spirytyzmem i zabobonami. Na ołtarze wyniesiony został przez Jana Pawła II w 1980 roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się