Menu Region

Prezydent uczestniczył w inauguracji roku akademickiego w...

Prezydent uczestniczył w inauguracji roku akademickiego w KUL

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydent nie podjął jeszcze jednoznacznej decyzji w sprawie ubiegania się o reelekcję. Lech Kaczyński, który uczestniczy w inauguracji roku akademickiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, powiedział, że jego minister Piotr Kownacki "zagalopował się" mówiąc o rozpoczęciu kampanii wyborczej.
Prezydent zapewnił, że jego podróże po Polsce nie są związane z wyborami, tylko ze zbliżającymi się obchodami 90. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Prezydent odniósł się także do sytuacji w polskiej gospodarce w związku ze światowym kryzysem finansowym. Jego zdaniem, zamieszanie na rynkach finansowych nie wpłynie znaczącą na polską gospodarkę. Lech Kaczyński podkreślił, że razem ze specjalistami i rządem będzie dyskutować o przeciwdziałaniu skutkom kryzysu. 24 października odbędzie się narada prezydenta z ekonomistami, a trzy dni później kwestia kryzysu finansowego zostanie poruszona na posiedzeniu Rady Gabinetowej.

Inauguracja roku akademickiego na KUL jest połączona z obchodami 90. rocznicy powstania katolickiego uniwersytetu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się