Menu Region

Dziś mija 24. rocznica śmierci księdza Jerzego Popiełuszki

Dziś mija 24. rocznica śmierci księdza Jerzego Popiełuszki

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Zdaniem Rafała Wieczyńskiego, reżysera filmu o duchownym, ksiądz Popiełuszko miał świadomość zagrażającego mu niebezpieczeństwa i był gotowy na śmierć.
Męczeńska śmierć księdza Jerzego była ukoronowaniem całej jego życiowej drogi. Reżyser podkreśla, że kapelan "Solidarności" jest bliski każdemu człowiekowi. Miał podobne pytania, wątpliwości. Jednak potrafił dokonywać właściwych wyborów i jako kapłan szedł za swoim mistrzem - Chrystusem, zaznacza filmowiec.
Rafał Wieczyński podkreśla, że ksiądz Jerzy niesłusznie postrzegany jest jedynie jako bojownik o wolność. Zdaniem filmowca w jego nauczaniu chodziło przede wszystkim o duchową walkę walkę ze złem a nieugięta postawa księdza Popiełuszki jest dziś niezwykle aktualna. Również dziś musimy walczyć z pokusami do naginania naszego kręgosłupa moralnego. Ksiądz Jerzy zawsze zachęcał do nazywania rzeczy po imieniu - podkreśla Rafał Wieczyński.

Ksiądz Jerzy Popiełuszko zginął 19 października 1984 roku zamordowany przez funkcjonariuszy SB. Zabójcy duchownego zostali skazani na kary wieloletniego więzienia. Obecnie wszyscy są już na wolności.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się