Menu Region

Polskiemu wybrzeżu grozi wyciek ropy z zatopionej...

Polskiemu wybrzeżu grozi wyciek ropy z zatopionej pogłębiarki

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Po wczorajszym zatonięciu pogłębiarki na Bałtyku w Szczecinie zebrał się Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. Omawiano scenariusze postępowania na wypadek ewentualnego wycieku paliwa z zatopionej jednostki.
W zbiornikach "Rozgwiazdy" znajduje się 25 ton oleju. Na razie nie stwierdzono żadnego wycieku, ale jak informuje wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz - w stanie gotowości są inspektorat ochrony środowiska, staż pożarna, policja, inspekcja weterynaryjna i samorząd terytorialny z nadmorskich starostw. Wojewoda liczy, że nie dojdzie do skażenia linii brzegowej.

Sprawą paliwa znajdującego się w zbiornikach pogłębiarki zajmuje się Urząd Morski w Słupsku. Urząd wysłał pismo do właściciela "Rozgwiazdy" o szczegółowe informacje dotyczące terminu próby wydobycia oleju. Do tego czasu rejon katastrofy będzie przynajmniej dwa razy dziennie patrolowany przez łodzie ratunkowe albo śmigłowiec marynarki wojennej.

We wczorajszym wypadku zginęły 2 osoby. 3 uznano za zaginione.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Dwója z polskiego

+4 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Abakuk (gość)  •

Tragedia, wspóczucie dla rodzin.
A dla dziennikarzy dwója. Wybrzeżowi? dlaczego nie wybrzeżu.

odpowiedzi (0)

skomentuj