Menu Region

Nieudana akcja Rosjan przeciw rebeliantom w Inguszetii

Nieudana akcja Rosjan przeciw rebeliantom w Inguszetii

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Bez rezultatu zakończyła się kilkugodzinna operacja rosyjskich wojsk przeciwko rebeliantom w Inguszetii na Północnym Kaukazie. Akcję zorganizowano po tym, jak rano w okolicy osady Gałuszki została ostrzelana kolumna rosyjskich żołnierzy.
Według oficjalnych danych zginęło 2 żołnierzy, a 9 zostało rannych. Portal internetowy Ingushetia.org twierdzi natomiast, że zginęło około 50 żołnierzy.

Po ostrzelaniu kolumny żołnierze zorganizowali bezskuteczny pościg za grupą rebeliantów, która liczyła około 30 osób. Dziś w Inguszetii pod jedną z wiejskich szkół wybuchł samochód osobowy. Zaś na podwórku prywatnego domu rozbrojono bombę.

Granicząca z Czeczenią Inguszetia jest najmniejszym i jednym z najbardziej niespokojnych rosyjskich regionów. Niemal codziennie docieraja stamtąd informacje o śmierci milicjantów lub wojskowych. Lokalne władze walczą także z silną opozycją.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się