Menu Region

Indywidualista Janusz Palikot

Indywidualista Janusz Palikot

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
O roli PR we współczesnej polityce i o Januszu Palikocie dyskutowali na łamach "Dziennika" polityk Prawa i Sprawiedliwości i wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, Adam Bielan, oraz szef gabinetu politycznego premiera, Sławomir Nowak.
W opinii Adama Bielana, PR zastępuje w Polsce prawdziwą politykę. Jego zdaniem, jest to po części wina mediów i być może odbiorców.

Jak powiedział polityk, rośnie w siłę internet, który z natury jest tabloidalny. Bielan zauważa, że na portalach, które codziennie czytają setki osób, liczy się "klikalność", a żeby była wysoka, musi być chwytliwy tytuł i sensacyjne zdjęcie.

Jego zdaniem, wielu polityków się do tego dostosowuje. - Dzisiaj bardziej liczy się obrazek na konferencji prasowej niż treść - podkreśla Adam Bielan.

Sławomir Nowak mówi natomiast, że krytykowany przez Bielana poseł Platformy Obywatelskiej Janusz Palikot jest bez wątpienia indywidualistą - ma ewidentnie pozytywne i negatywne cechy. Nowak odpiera zarzuty, jakoby medialny styl Palikota był inspirowany przez władze Platformy. - Jak tak się brzydzicie tymi metodami, to nie zapraszajcie Palikota do studia - podkreśla Sławomir Nowak.

Część pierwsza debaty w dzisiejszym "Dzienniku", druga w poniedziałek.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się