Menu Region

Teczkę szefa MSZ ujawniono bezprawnie?

Teczkę szefa MSZ ujawniono bezprawnie?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Czy są podstawy do wszczęcia śledztwa w sprawie bezprawnego odtajnienia przez ostatnie kierownictwo WSI teczki inwigilacji Radosława Sikorskiego? Na to pytanie odpowiedzi szuka własnie Prokuratura Wojskowa.
Kilka dni temu do Wojskowej Prokuratury Okręgowej wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa - donosi serwis rp.pl. Podejrzani w tej sprawie to gen. Jan Żukowski, ostatni szef WSI oraz jego były podwładny - szef Biura Bezpieczeństwa Wewnętrznego płk Grzegorz Skudzawski. Chodzi o odtajnienie i ujawnienie w 2006 r. teczki Szpak, którą WSI założyło obecnemu ministrowi spraw zagranicznych Radosławowi Sikorskiemu.


Z nieoficjalnych informacji wynika, że zawiadomienie złożyli inni byli oficerowie WSI. Twierdzą oni, że szefostwo WSI nie miało prawa odtajnić teczki, bo materiały stanowiły tajemnicę państwową, więc powinny być tajne przez 50 lat.

Inwigilacja Sikorskiego przez WSI rozpoczęła się po tym, jakprzestał być wiceministrem obrony narodowej, w październiku 1992, a zakończono ją 17 lutego 1995. Sam Sikorski, po odtajnieniu teczki, opublikował dokumenty na swojej stronie internetowej i oświadczył, że ujawnienie odbywało się z jego inicjatywy.

Źródło: www.rp.pl
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się