Menu Region

Jerzy Engel: W Polsce łatwiej jest kupić awans

Jerzy Engel: W Polsce łatwiej jest kupić awans

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Paweł Zarzeczny

Prześlij Drukuj
Z Jerzym Engelem, wiceprezesem PZPN, byłym selekcjonerem, rozmawia Paweł Zarzeczny.
Jak to się stało, że w momencie kryzysu w polskiej piłce to Pan reprezentował PZPN?

Jestem w związku od dwóch lat. Nie pierwszy raz w chwilach kryzysu PZPN sięga po byłych selekcjonerów. Jak zmieniał się ustrój, to poproszono o pomoc Kazimierza Górskiego. Jak wybuchła straszliwa korupcja wśród sędziów, to pożar gasić miał Andrzej Strejlau. No i teraz okazało się, że ja mogę być pomocny.

Jak wyglądał ten kryzys od środka?

Minister miał zastrzeżenia regulaminowe. Na szczęście wszystko dopracowaliśmy. Zgodziliśmy się poprawić wszystko, co nam wytknięto.

Podobno zgodziliście się nawet na to, by kandydowali Kręcina, Jagodziński, Lato i siedem razy Boniek.


Niech pan nie rozsiewa plotek.

Wychodzi na to, że jest Pan szarą eminencją związku. W chwili kryzysu Michał Listkiewicz uciekł na Białoruś.

Ja wypowiadałem się w imieniu środowiska piłkarskiego, do czego upoważnia mnie i życiorys, i pamięć. Wiem, jak polska piłka wyglądała wcześniej. Jak jechaliśmy z Polonią Warszawa na mecz z Górnikiem Zabrze, to mówiliśmy, że w pociągu ukradli nam koszulki, co było nieprawdą, bo strojów nie mieliśmy wcale. Goście się zlitowali, dostaliśmy granatowe ubrania i mogliśmy grać. Był też taki piłkarz, Jankowski, który grał w dwóch różnych butach: białym i czarnym. Wszyscy śmiali się, że gwiazdor, a w klubie nie było dwóch w takim samym kolorze. Pamiętam, na jakich trenowaliśmy boiskach. Polska piłka zrobiła wielki postęp i nikt nam tego nie odbierze.

1 3 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się