Menu Region

Teatr Wielki areną losowania Euro 2012

Teatr Wielki areną losowania Euro 2012

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Jacek Kmiecik

Prześlij Drukuj
Losowanie grup eliminacyjnych Euro 2012 odbędzie się 8 lutego 2010 r. Prawodopodobnie w Teatrze Wielkim w Warszawie.
Szwajcar Martin Kaller, szef Euro 2012 z ramienia UEFA, wizytował stołeczne obiekty, które mogą być areną losowania kwalifikacji mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie. Z Teatrem Wielkim rywalizują Sala Kongresowa i Centrum Expo na Woli. - Największe szanse na goszczenie uczestników losowania ma na dziś Teatr Wielki - uważa koordynator ds. Euro 2012 z ramienia PZPN Michał Listkiewicz, który oprowadzał gościa ze Szwajcarii po przyszłych obiektach piłkarskich mistrzostw Europy.


- Dyrektor teatru, były minister kultury Waldemar Dąbrowski, zabiega o przyznanie mu organizacji losowania. Zapewnia, że rodzina UEFA będzie czuć się w jego teatrze wybornie. I nie mamy prawa mu nie wierzyć. Wizytując teatr, natknęliśmy się akurat na próbę "Fausta". Mieliśmy więc dodatkową operową atrakcję - dodaje prezes PZPN.Wizytator UEFA obejrzał też plac budowy na Stadionie Dziesięciolecia, gdzie stanie Stadion Narodowy, przyszła arena otwarcia Euro 2012.

- Pan Kaller był oszołomiony tempem robót. Gdy odwiedził Warszawę latem incognito, miał o nas zupełnie inne zdanie. Nie przypuszczał, że tak szybko teren zostanie przystosowany do stawiania konstrukcji przyszłego stadionu - ujawnia Listkiewicz.

Gdyby stadion w Warszawie zaprojektowano na więcej niż 50 tys. widzów, istniałaby realna szansa zamiany z Kijowem areny otwarcia i finału Euro. Trybuny na 70 tys. przemawiają jednak za stolicą Ukrainy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się