Menu Region

Wojna rządu z PZPN ostatecznie zakończona

Wojna rządu z PZPN ostatecznie zakończona

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Jacek Kmiecik

Prześlij Drukuj
Minister sportu złożył wniosek do Trybunału Arbitrażowego przy PKOl o wycofanie kuratora i odwieszenie władz PZPN.
Tym samym 21 października nie dojdzie do rozpatrzenia przez arbitrów przy PKOl wcześniejszego wniosku ministra. Zarząd PZPN może znowu normalnie funkcjonować. Związkowym władzom już nic ze strony ministra nie grozi i bez przeszkód mogą przygotowywać się do wyborów prezesa, które zgodnie z ustalonym wcześniej terminem odbędą się 30 października.

W najbliższy poniedziałek baronowie okręgowych związków piłkarskich przesłuchają czterech kandydatów na prezesa, a więc Zbigniewa Bońka, Tomasza Jagodzińskiego, Zdzisława Kręcinę i Grzegorza Latę. Dzień później odpytają ich przedstawiciele klubów ekstraklasy. 26 października o godz. 10 odbędzie się telewizyjna debata czwórki nominowanych na prezesa PZPN na antenie TVP Info.

Wycofanie wniosku z Trybunału Arbitrażowego oznacza ostateczne zakończenie wojny futbolowej rządu z PZPN poprzez definitywną kapitulację ministra. Mirosław Drzewiecki będzie jednak starał się przedstawić swoją porażkę jako sukces. Według ministra udało się przecież doprowadzić do uporządkowania statutu PZPN i zmotywować związkowe władze do przestrzegania prawa. Przegrana z kretesem wojna błyskawiczna ma zmienić się ponoć teraz w walkę podjazdową, w której strona rządowa atakować będzie już nie sam związek, lecz poszczególnych działaczy, starając się osłabiać PZPN poprzez eliminowanie ich z futbolowego światka.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się