Menu Region

Pies Putina dostał aparat do nawigacji satelitarnej

Pies Putina dostał aparat do nawigacji satelitarnej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Jeden z pierwszych rosyjskich cywilnych aparatów do nawigacji satelitarnej otrzymał pies premiera Władimira Putina. Suka imieniem Koni po nałożeniu jej na szyję paska z odbiornikiem GLONASS-GPS pomerdała ogonem - co według premiera Putina oznacza, że podarek się spodobał.
Urządzenie przyniósł na naradę rządową wicepremier Siergiej Iwanow odpowiadający za rozwój systemu GLONASS. Premierowi Putinowi zademonstrowano jak przy pomocy odbiornika można rejestrować spacer psa.

Rosjanie w przyszłym roku wprowadzą na orbitę okołoziemską 3 dodatkowe satelity co pozwoli na terytorium całej Rosji wykorzystywać odbiorniki nawigacji satelitarnej typu GLONASS.

Na razie rosyjskie aparaty oprócz odbioru systemu GLONASS posiadają również możliwość odbioru amerykańskiego systemu nawigacji satelitarnej GPS. Jednak już w 2010 roku Rosja zamierza swoim systemem objąć całą kulę ziemską.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się