Menu Region

Akcja ratunkowa przy katastrofie budowlanej w Zawierciu

Akcja ratunkowa przy katastrofie budowlanej w Zawierciu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Zawierciu trwa akcja ratownicza po porannej katastrofie budowlanej. Podczas robót kanalizacyjnych zawalił się głęboki wykop. Ziemia z gliną zasypała pracujących w nim dwóch robotników. Wezwani strażacy ręcznie odkopywali zasypanych w dole.
Kierujący akcją zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu starszy kapitan Rafał Świerczek podkreśla, że akcja była bardzo trudna. Podłoże jest z gliny i w każdej chwili mogło się oberwać. Dół, w którym prowadzono roboty, nie był zabezpieczony. Nie wiadomo też, ile osób w nim pracowało.

Wezwaną straż poinformowano o jednym zasypanym, jednak później okazało się, że pod wykopem jest uwięziona jeszcze druga osoba.

Jeden z zasypanych zginął na miejscu, przygnieciony ogromną ilością ziemi. Uratowany robotnik - zdaniem kapitana Świerczka - może mówić o dużym szczęściu.

Uratowany został przetransportowany helikopterem do szpitala wojewódzkiego w Sosnowcu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się