Menu Region

CBŚ rozbija gang sprowadzający nielegalnie samochody

CBŚ rozbija gang sprowadzający nielegalnie samochody

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Policjanci z CBŚ zatrzymali 9 mężczyzn działających w zorganizowanej grupie przestępczej. Gang dopuszcza się oszustw kredytowych i ubezpieczeniowych przy sprowadzaniu z zagranicy do Polski samochodów. Członkowie grupy wyłudzili od banków i ubezpieczycieli co najmniej 3 miliony złotych, a do kraju "wprowadzili" kilkaset samochodów.
Śledztwo, które doprowadziło do zatrzymania mężczyzn, było prowadzone pod nadzorem częstochowskiej prokuratury. Śledczy ustalili, że przestępcy sprowadzali na teren Polski samochody, ich wraki bądź kupowali w innych państwach tylko dokumenty aut. Samochody - również te nieistniejące - ubezpieczano, po czym zawiadamiano policję o ich kradzieży.

Wśród zatrzymanych jest sześciu diagnostów, właściciel komisu samochodowego oraz dwóch bezrobotnych, którzy w charakterze tak zwanych "słupów" legalizowali samochody. Mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w grupie przestępczej, korupcji, fałszowania dokumentów i używania ich do popełniania przestępstw. Grozi im do 8 lat więzienia.

W całej sprawie jest już 52 podejrzanych, którym przedstawiono prawie 300 zarzutów, w tym trzy o przestępstwo założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Piętnastu osobom prokuratura zarzuca udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się