Menu Region

Sąsiedzi Polski będą mogli jeździć do USA bez wiz

Sąsiedzi Polski będą mogli jeździć do USA bez wiz

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Agencja Associated Press podała, że decyzję o zniesieniu wiz dla obywateli siedmiu państw - Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier, Słowacji, Czech i Korei Południowej - osobiście ogłosi dzisiaj prezydent George Bush.
W ten sposób administracja amerykańska chce się odwdzięczyć sojusznikom za udział w operacjach wojskowych w Iraku i Afganistanie. Warunkiem zniesienia wiz przez Amerykanów jest jednak nieprzekraczanie limitu 10 procent odmów wizowych. Jeszcze dwa lata temu na Litwie odsetek odmów sięgał prawie 28 procent, ale już w ubiegłym roku nie przekroczył 10 procent. W tym roku prawdopodobnie będzie jeszcze mniejszy.

W końcu września w Wilnie Litwa i Stany Zjednoczone podpisały porozumienie o wymianie informacji na temat osób podejrzanych o terroryzm. Był to ostatni dokument, który należało podpisać w celu zniesienia wiz dla obywateli Litwy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się