Menu Region

Komorowski: Spór premiera i prezydenta do Trybunału...

Komorowski: Spór premiera i prezydenta do Trybunału Konstytucyjnego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski uważa, że Trybunał Konstytucyjny powinien rozstrzygnąć kompetencyjny spór między prezydentem i premierem. Wniosek w tej sprawie przygotowuje rząd.
Gość "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia powiedział, że Trybunał Konstytucyjny powinien odpowiedzieć na pytanie, kto tworzy polską politykę europejską, kto za nią odpowiada i kto nią kieruje.

Marszałek Sejmu mówił, że spór pomiędzy Donaldem Tuskiem i Lechem Kaczyńskim jest niepotrzebny. Zapewnił przy tym, że celem Platformy Obywatelskiej nie jest odsunięcie prezydenta od udziału w kształtowaniu polskiej polityki zagranicznej. Bronisław Komorowski podkreślił jednocześnie, że zgodnie z konstytucją za politykę zagraniczną Polski odpowiada rząd, a prezydent powinien w tym zakresie z nim współpracować.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się