Menu Region

Co najmniej 36 osób zginęło w dzisiejszych starciach w...

Co najmniej 36 osób zginęło w dzisiejszych starciach w Pakistanie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Wśród zabitych są talibańscy bojownicy oraz miejscowi policjanci. Pakistańscy parlamentarzyści kolejny dzień zastanawiają się, jak uspokoić sytuację w kraju.
Trzech policjantów zginęło, gdy zamachowiec wysadził się w powietrze przed jedną z komend w dolinie Swat. Z kolei w walkach pakistańskiej armii z talibami na terenach graniczących z Afganistanem śmierć poniosło niemal trzydziestu terrorystów. Według władz, amerykańskie samoloty bezzałogowe miały zbombardować jedną z wiosek w Waziristanie i zabić cztery osoby.

Walki, zamachy i powszechne już porwania sprawiają, że sytuacja w Pakistanie dramatycznie się pogarsza.
W prowadzonej od sierpnia na terytoriach plemiennych ofensywie wojskowej miało zginąć już 1100 osób. Połączone izby parlamentu, przedstawiciele wojska i tajnych służb od kilku dni na zamkniętej sesji zastanawiają się, co zrobić, by przywrócić porządek. Na razie zaproponowano utworzenie specjalnych centrów antyterrorystycznych w kilku najważniejszych miastach.

Równocześnie przedstawiciel jednej z najważniejszych grup talibów, Maulwi Omar, zaproponował za pośrednictwem mediów zawieszenie broni i rozmowy z rządem. Wykluczył natomiast rozbrojenie talibów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się