Menu Region

We wschodniej części Berlina otwarto pierwszy meczet na...

We wschodniej części Berlina otwarto pierwszy meczet na terenie dawnej NRD

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
We wschodniej części Berlina otwarto pierwszy meczet na terenie dawnej NRD. Otwarciu muzułmańskiej świątyni towarzyszą apele polityków o tolerancję i protesty mieszkańców.
Podczas uroczystości w dzielnicy Pankow burmistrz Berlina Klaus Wowereit powiedział, że meczet jest symbolem kulturowej i religijnej tolerancji miasta. Wiceprzewodniczący Bundestagu Wolfgang Thierse uznał z kolei, że budowla jest wyrazem wolności religii w Niemczech.

Tolerancja mieszkańców dzielnicy ma jednak swoje granice. Przeciwko budowie protestują lokalne inicjatywy, które zwołały pikietę przed świątynią. Ich przedstawiciele uznają meczet za przejaw ekspansji islamu i pytają, dlaczego ma on stać w dzielnicy, w której nie ma muzułmanów. Berliński Senat odpowiada, że muzułmańska gmina Ahmadija legalnie nabyła teren pod budowę i uzyskała niezbędne zezwolenia.

W całych Niemczech wzrost liczby meczetów wywołuje protesty części społeczeństwa. W kraju działa 2500 muzułmańskich świątyń, a na etapie planów lub budowy jest kolejne 200.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się