Menu Region

Słowackie Tatry od jutra dla turystów

Słowackie Tatry od jutra dla turystów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Słowackie Tatry od jutra będą dostępne w całości dla turystów. Dziś bowiem kończy się sezon zimowy, na który Słowacja zamknęła swoją część gór.
Od połowy listopada turyści nie mieli więc możliwości swobodnego przekraczania granicy na tatrzańskich szlakach i dopiero teraz - jak podkreśla Paweł Skawiński dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego - będą obowiązywać w górach postanowienia układu z Schengen.

Jak powiedział Skawiński, miejsc gdzie styka się szlak ze strony polskiej i słowackiej jest poza Rysami siedem. Będzie można w nich przekraczać granicę.


Dyrektor podkreślił, że w Tatrach zawsze będą obowiązywały takie zasady, jak w parkach narodowych: chodzić można tam tylko po oznakowanych szlakach. Jeśli ze strony polskiej przejdziemy na grań graniczną, to na drugą stronę możemy zejść tam, gdzie instnieje szlak turystyczny - dodał Paweł Skawiński.

Zatem jutro na Słowacji zaczyna się letni sezon turystyczny. Niestety, wciąż nie wiadomo, czy pojawią się nowe szlaki umożliwiajace turystom przekraczanie granicy w Tatrach w nowych miejscach. Słowacy są niechętni, bowiem obawiają się zbyt dużej ilości polskich turystów. Obawy te szczególnie dotyczą rejonu Kasprowego Wierchu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się