Menu Region

Śląsk: Płatna protekcja w więzieniu

Śląsk: Płatna protekcja w więzieniu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Katowicki sąd zdecydował o aresztowaniu zatrzymanego przez Centralne Biuro Antykorupcyjne Ryszarda K. - pseudonim Sztygar. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty dotyczące płatnej protekcji.
Jak poinformował Temistokles Brodowski z CBA Ryszard K. za łapówki miał pośredniczyć w załatwianiu przepustek z jednego z zakładów karnych na Śląsku. Za taką "przysługę" brał kilkutysięczne łapówki. Ryszard K. jest kolejną osobą podejrzaną w śledztwie dotyczącym korupcji w wymiarze sprawiedliwości - dodał Brodowski. W tym samym postępowaniu wcześniej zarzuty przedstawiono dziewięciu osobom w tym dyrektorowi Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach oraz dyrektorowi Biura Kadr i Szkolenia Centralnego Zarządu Więziennictwa.

Włodzimierzowi W. prokuratura zarzuciła przyjmowanie łapówek między innymi w związku z wystawianiem więźniom przepustek. Grzegorz G. usłyszał natomiast zarzut podżegania do przyjęcia korzyści majątkowej. Śledztwo w tej sprawie prowadzi katowicki wydział Prokuratury Krajowej. CBA nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się