Menu Region

Kudrycka: Uprościmy i skrócimy procedurę habilitacji

Kudrycka: Uprościmy i skrócimy procedurę habilitacji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

3Komentarze Prześlij Drukuj
Minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka zapowiedziała na antenie Polskiego Radia Rzeszów uproszczenie procedur związanych z uzyskiwaniem tytułu doktora habilitowanego.
Zdaniem Kudryckiej są one tak skomplikowane, że osoba, która zdobywa tytuł często jest już w zaawansowanym wieku. Dlatego stopień doktora habilitowanego pozostanie - bo tego chce środowisko akademickie. Natomiast sama procedura zostanie skrócona, co nie oznacza, że aby zdobyć habilitację wystarczy praca gorszej jakości.

Barbara Kudrycka zapewniła również, że Uniwersytetowi Rzeszowskiemu nie grozi utrata obecnego statusu. O takiej możliwości rozmawiano gdy okazało się, że do przyszłego roku uczelnia nie zdąży uzyskać wymaganych praw do doktoryzowania na 12 kierunkach. Obecnie może to robić na 7. Barbara Kudrycka powiedziała Polskiemu Radiu Rzeszów, że ministerstwo jest skłonne wydłużyć o 5 lat czas na uzyskanie niezbędnych uprawnień.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

habilitacja ocaloną !!!!

+16 / -15

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

prof Józef Beton (gość)  •


Z radością witam zachowanie habilitacji, to wielki sukces etatowych reformatorów nauki w Polsce, którzy dbają od 20 lat tzw. wolnej Polski, by tak wiele zmienić żeby nic nie zmienić. Bo ci wskazani wybitni humaniści, intelektualiści oraz myśliciele i erudyci z KRASP i PAN wiedzą że, nauka i szkolnictwo wyższe w Polsce jest oparta na 5 wspaniałych i niepodważalnych podstawach jakimi są: habilitacja, zatrudnieniowa polityka prorodzinna, rodzinne dziedziczenie katedr, wielo-etatowość samodzielnych pracowników nauki oraz zdolność sprawowania stanowisk kierowniczych przez samodzielnych pracowników nauki do momentu dobrowolnego położenia się na katafalk oraz transparentne przyznawanie grantów. A najważniejsza jest habilitacja bo warunkuje istnienie 4 pozostałych wspaniałych podstaw I każdy kto pracuje naukowo, a nawet studiuje , lub studiował w Polsce wie, że są to wspaniałe podstawy, a trzeba przede wszystkim zachować habilitacje. Bo tylko ona warunkuje egzystencje naukową w instytutach rożnego typu: emerytów, rencistów i rekonwalescentów długotrwałego leczenia w ośrodkach zamkniętych oraz innych różnego typu frustratów i osobników terroryzujących skutecznie podwładnych i studentów . A w nauce to potrzebny jest spokój dla badań tylko habilitacja jest wstanie to zapewnić, aż do śmierci, naszym rozlicznym Noblistom .
Na marginesie: posty r osobników kryjącego się za różnymi kryptonimami są poważnym wykroczeniem przeciwko naszej tradycji, specyfice i autonomii oraz młodej demokracji uniwersyteckiej i jako taki winien być ścigany jako niepoprawnie polityczny antysocjalistyczno – seksistowski przez POLICJĘ MYŚLI z paragrafu dotyczącego KŁAMSTWA HABILITACYJNEGO. Do czasu schwytania wywrotowców i osadzenia ich w akademickim ośrodku reedukacyjnym im Mao Tzetunga . Zalecam: intensywne egzorcyzmy zawarte w drukowanym przez Gazetę Wyborczą apelu 44 wybitnych intelektualistów i humanistów w obronie habilitacji, a wykonywane euro-biskupa Józefa z Lublina i wielokrotne mantrowanie encyklik Jego Ekscelencji prof dr hab Tadeusza Kaczorka - szefa Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów Naukowych.

Wasz prof. dr hab. Józef Beton, członek korespondent PAN
Prof. Uniwersytetu Przymiotnikowego na Dalekiej Prowincji
Lokalny autorytet Moralno- Medialny

odpowiedzi (0)

skomentuj

habilitacja (1)

+16 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Profesor Antybeton (gość)  •

Ale na pewno się zmieni. Chciałbyś coś mieć od razu - ale trzeba zaczekać. Bycie samodzielnym zawsze daje nowe możliwości, większe pieniądze, nowe okazje. A jeśli jesteś humanistą - toś napisał i wydał książkę i z tego się ciesz.
Profesor Antybeton

odpowiedzi (0)

skomentuj

habilitacja

+16 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

świezy hab (gość)  •

Czy 44 starców ,że komunistycznym rodowodem to środowisko naukowe. Czy profesorowie w wieku emerytalnym to środowisko ? . Zrobiłem habilitacje - ale co z tego - mój status się nie zmienił . Habilitacja w dobie Internetu i Listy Filadelfijskiej nikomu już nie jest już potrzebna. Platforma przegrała z reformą szkolnictwa wyższego i PZPN- tu i tu komuna i stare dziady. Na pewno głosu na PO w wyborach nie oddam. Bo tylko oni mogli znieść habilitacje.

odpowiedzi (0)

skomentuj