Menu Region

Płatna miłość nie będzie miała wstępu do europarlamentu

Płatna miłość nie będzie miała wstępu do europarlamentu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Anna Przybyll

1Komentarz Prześlij Drukuj
Do biura przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Hansa-Gerta Pötteringa wpłynął prywatny list podpisany przez kilkudziesięciu europosłów. Wyrażają w nim oburzenie, że ich koledzy podczas sesji parlamentu spędzają wieczory w towarzystwie prostytutek.
- Nalegamy, aby bez dnia zwłoki Parlament Europejski podjął decyzję, że posłowie mogą mieszkać jedynie w tych hotelach, które wystawią gwarancję, że nie zajmują się stręczycielstwem. Każdy pracownik hotelu powinien mieć pisemne wskazówki w tej sprawie - napisali członkowie różnych frakcji w Parlamencie Europejskim.

Pod apelem podpisało się 37 europosłów z grupy państw nordyckich. Wśród nich były premier Danii i obecny przewodniczący Europejskiej Partii Socjalistycznej Poul Nyrup Rasmussen. Inicjatywę poparły także dwie konserwatywne posłanki, Charlotte Cederschiold ze Szwecji i Finka Eija-Riita Korhola.

Dania, Finlandia i Szwecja wiodą prym we wdrażaniu i egzekwowaniu praw kobiet w Europie. W liście do Pötteringa posłowie powołali się na decyzję Rady Nordyckiej z 2006 r., która zabrania swoim wysłannikom do instytucji UE finansowania prywatnych wieczorów z diet delegacyjnych. W UE taki zapis nie istnieje.

- Podjęliśmy tę inicjatywę, gdyż rozumiemy, jak wielką krzywdę wyrządza prostytucja kobietom, a także dlatego, że w większości wypadków łączy się ona z międzynarodową przestępczością. Wiele hoteli zapewnia gościom nieskrępowany dostęp do płatnego seksu z kobietami - napisali w apelu europosłowie, domagając się od szefa europarlamentu ukrócenia tego procederu.

Właściciele hoteli w Strasburgu zaprzeczają, jakoby pośredniczyli w umawianiu posłów z paniami do towarzystwa. - Nie ma popytu na takie usługi, dlatego też ich nie oferujemy. Może się zdarzają wyjątki, ale na pewno nie u nas - zastrzega menadżer jednego z najdroższych hoteli w mieście.
1 »
1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

zanudza sie

+2 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

igor (gość)  •

i tak pojda na prostytutki wilka ciagnie do lasu

odpowiedzi (0)

skomentuj