Menu Region

Kardynał Dziwisz składa filmowy hołd papieżowi

Kardynał Dziwisz składa filmowy hołd papieżowi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Magdalena Rigamonti, Rzym

Prześlij Drukuj
Dziś w Watykanie światowa premiera "Świadectwa" Pawła Pitery. Benedykt XVI jest jednym z siedmiu tysięcy gości, którzy zasiądą dziś o godz. 17 w Auli Pawła VI, by wziąć udział w światowej premierze filmu.
Wraz ze zgromadzoną publicznością, oficjelami z całego świata i polskimi pielgrzymami, których przyjechało wczoraj do Rzymu około sześciu tysięcy, Benedykt XVI świętować będzie 30. rocznicę wyboru Polaka na tron papieski.

- Kiedy 30 lat temu stałem na placu św. Piotra i usłyszałem, że Karol Wojtyła został wybrany na papieża, serce moje waliło, a wszystkie nerwy zostały poruszone - wspominał kardynał Stanisław Dziwisz na wczorajszej konferencji w watykańskiej sali La Stampa.

- Teraz też jestem poruszony, bo trochę boję się, co by powiedział Jan Paweł II na temat filmu, który o nim powstał, a do którego powstania też się przyczyniłem - dodał wieloletni sekretarz i przyjaciel papieża.

Dziennikarze z całego świata tłumnie wypełnili La Stampę. - Ciągle pytamy, gdzie jesteś, jak się miewasz, co u ciebie słychać, księże Stanisławie. Tęsknimy za tobą. Zawsze nam pomagałeś.

Wracaj! - emocjonował się jeden z włoskich żurnalistów, który z rozrzewnieniem wspominał czasy pontyfikatu Jana Pawła II. - Ojciec Święty was uwielbiał - odwdzięczył się dziennikarzom kardynał Dziwisz.

- Nawet wtedy, kiedy źle o nim pisaliście - dodał, uśmiechając się filuternie. Wyznał, że Pismo Święte, które na trumnie papieża, wbrew prawom fizyki, otworzyło się, jest wskazówką dla katolików na całym świecie. - Zamknęło się jedno życie, a zaczęło nowe - życie Jana Pawła II, które my żyjący opisujemy.

Byłem z Ojcem Świętym przez 39 lat. On mnie sobą ubogacał, a ja teraz muszę się mu za to odpłacić . Przecież on mi do tej pory pomaga. I tłumaczył: - Kiedy proszę go, żeby była piękna pogoda podczas jakichś plenerowych uroczystości, on sprawia, że świeci słońce. Doszedłem do wniosku, że książka i film, w których opowiadam o jego życiu, to jest dobra możliwość rozpoczęcia tej spłaty - przekonywał kardynał.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się