Menu Region

Jutro w księgarniach pojawi się nowa powieść Le Clezio

Jutro w księgarniach pojawi się nowa powieść Le Clezio

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Od jutra w księgarniach całej Polski ma być już powieść "Urania", tegorocznego laureata Literackiej Nagrody Nobla Jeana-Marie Le Clezio. Książka ukazuje się nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego w przekładzie Zofii Kozimor.
Do końca roku wydawnictwo wznowi też wydane w latach 90. powieści "Onitshe" i "Protokół". W dniu ogłoszenia tegorocznego laureata Literackiej Nagrody Nobla w polskich księgarniach nie można było dostać żadnej z książek Jeana-Marie Le Clezio, a napisał on ich blisko 30. W 1978 roku opublikował "Mondo et autres histoires" - powieść, która jest uznawana za jedno z większych dokonań współczesnej literatury francuskiej.

W Polsce znane są jego książki "Protokół", "Pustynia" i "Onitsza". Akademia Szwedzka w uzasadnieniu swojej decyzji nazwała tegorocznego laureata Literackiej Nagrody Nobla "autorem otwierającym nowe perspektywy poetyckich podróży i zmysłowych uniesień, badaczem człowieczeństwa w oderwaniu od uwarunkowań cywilizacyjnych".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się