Menu Region

Prezydent Kaczyński przyleciał do Brukseli

Prezydent Kaczyński przyleciał do Brukseli

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydent Lech Kaczyński przyleciał do Brukseli. Na lotnisku został przywitany przez prezydenckich ministrów: Mariusza Handzlika i Michała Kamińskiego oraz przez ambasadora RP w Belgii Sławomira Czarlewskiego. Prezydent ma nadzieję, że na szczyt unijny wejdzie, jednak zdaje sobie sprawę, że zamieszanie ze składem delegacji to kompromitacja dla Polski.
Prezydent na pokładzie wyczarterowanego samolotu mówił dziennikarzom, że taka sytuacja jest kompromitacją dla naszego kraju przy czym, jak podkreślił, na pewno nie z jego powodu. Na pytanie, czy poda rękę Donaldowi Tuskowi odpowiedział, że z tym akurat nie ma problemu. - Musiałem podać rękę panu Kiszczakowi w pewnych okolicznościach, dlaczego nie mam podać jej Donaldowi Tuskowi - mówił prezydent.

Lech Kaczyński ma nadzieje, że na salę obrad wejdzie choć, jak zaznaczył, ekipa rządowa robi wszystko by było inaczej. Prezydent uważa, że powinien usiąść obok Donalda Tuska, a to oznacza, że na sali zabrakło by miejsca dla Radosława Sikorskiego. Prezydent podkreślił, że szefowie dyplomacji nie odgrywają na szczytach istotnej roli bo jest tam silna hierarchizacja. Prezydent zarzucił premierowi, że działa w sposób niekonwencjonalny i nieprzewidywalny ale, jak zaznaczył, nie da się sprowokować bo jest w jak najlepszym humorze.

Jak na razie Lech Kaczyński nie ma zaplanowanego żadnego spotkania. Liczy na spotkanie z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym.

Oficjalny program wizyty głowy państwa przygotowywany zwykle przez protokół dyplomatyczny, tym razem został przygotowany przez Kancelarię Prezydenta.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się