Menu Region

W Gdańsku powstanie Centrum Medycyny Inwazyjnej

W Gdańsku powstanie Centrum Medycyny Inwazyjnej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Premier Donald Tusk i minister zdrowia Ewa Kopacz wmurowali kamień węgielny pod budowę Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdańsku. Nowy szpital Akademii Medycznej ma być gotowy za dwa i pół roku.
Podczas uroczystości premier zapewnił, że inwestycja może liczyć na wsparcie z budżetu państwa. Jak powiedział, będzie "trzymał kciuki" za losy tej inwestycji. Mogłoby to jednak nie wystarczyć, dlatego premier zapewnił, że placówka może liczyć także na inną, bardziej wymierną pomoc.

Pełnomocnik rektora do spraw budowy centrum, profesor Piotr Czauderna zapewnia, że w nowym szpitalu znacznie poprawią się warunki leczenia pacjentów. Będzie to zupełnie nowa jakość, ponieważ placówka została zaprojektowana z uwzględnieniem najnowocześniejszych rozwiązań.

W Centrum Medycyny Inwazyjnej ma być 250 łóżek i 15 sal operacyjnych. Sale pacjentów będą dwuosobowe, z łazienkami. W centrum znajdą się kliniki zabiegowe akademii, przychodnia, kompleks sal wykładowych, restauracja i podziemny parking. Budynek zostanie połączony szklanym łącznikiem ze starą częścią Akademickiego Centrum Klinicznego. Koszt inwestycji ma wynieść około 480 milionów złotych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się