Menu Region

Irlandzka prasa o sporze między polskim prezydentem a...

Irlandzka prasa o sporze między polskim prezydentem a premierem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Irlandzki dziennik "Irish Times" pisze, że spór kompetencyjny na szczytach władzy może zaszkodzić wspólnemu stanowisku Polski w wielu sprawach, poruszanych na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli.
"Długotrwałe przeciąganie liny w polskiej polityce zagranicznej stało się w tym tygodniu farsą" - pisze irlandzki dziennik i dodaje, że w efekcie prezydent i premier będą zapewne zamieniać się miejscami, w zależności od agendy szczytu.

Kłótnia ta - pisze dziennik - może utrudnić Polsce zaprezentowanie wspólnego stanowiska, choćby w przypadku zmian klimatycznych. Polska chce poprawek do pakietu klimatyczno-energetycznego, nakazującego znaczne redukcje emisji dwutlenku węgla. Dziennik pisze, powołując się na otoczenie premiera, że prezydenccy ministrowie są słabiej poinformowani w tym temacie i mogą zmiękczyć polskie stanowisko, jeśli przyjdzie im uczestniczyć w decydujących negocjacjach.

Zdaniem dziennika, prezydent będzie chciał przede wszystkim zabrać głos w sprawie konfliktu w Gruzji, oraz w rozmowach o przyszłości Traktatu Lizbońskiego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się