Menu Region

Będzie współpraca wojskowa między Polską a Indiami?

Będzie współpraca wojskowa między Polską a Indiami?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W New Delhi rozpoczynają się dzisiaj dwudniowe obrady Indyjsko-Polskiej Grupy Roboczej do spraw Współpracy Wojskowej i Obronnej.
Przewidywane są między innymi dwie sesje - jedna poświęcona kontaktom militarnym, druga współpracy przemysłów obronnych. Polskiej delegacji przewodniczy minister Zenon Kosiniak-Kamysz, wiceszef resortu obrony.

Indie uważane są obecnie za jeden z najbardziej obiecujących rynków uzbrojenia na świecie. O dostęp do tego rynku i współpracę w dziedzinie uzbrojenia stara się wiele państw. Minister Zenon Kosiniak-Kamysz, komentując możliwości polsko-indyjskich kontaktów w sferze produktów zbrojeniowych, podkreśla, że Polska mogłaby dostarczać Indiom samochody opancerzone, a polskie stocznie budować fregaty i korwety. Poza tym przedmiotem wymiany mogą być produkty polskiego przemysłu optycznego przeznaczone na użytek wojska.

Według części ekspertów, Polska mogłaby sprzedawać Indiom między innymi także samobieżną haubicę Krab oraz pojazd do automatycznego minowania - Kroton.

Oceniając naszą obecność na rynku uzbrojenia w Indiach minister Kosiniak-Kamysz przyznaje, że w ostatnich latach doszło do dużych zaniedbań w tej dziedzinie i trzeba je teraz nadrabiać.

W programie prac Indyjsko-Polskiej Grupy Roboczej są spotkania z indyjską generalicją oraz przedstawicielami przemysłu obronnego Indii.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się