Menu Region

Nie będzie sądu PiS nad Przemysławem Gosiewskim

Nie będzie sądu PiS nad Przemysławem Gosiewskim

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Agata Kondzińska

Prześlij Drukuj
Przemysław Gosiewski pozostanie na swoim stanowisku. Mimo, że jeszcze wczoraj pojawiały się spekulacje o tym, że szef klubu parlamentarnego PiS ma być odwołany.
- Przemysław Gosiewski ciągle jest przewodniczącym, a punkt o jego odwołaniu nie znalazł się w porządku posiedzenia klubu - powiedział "Polsce" Mariusz Kamiński, rzecznik klubu. - Złożenie wniosku o odwołanie jest wyłącznie kompetencją prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

A na razie takiego wniosku nie ma. Tym bardziej że Jarosław Kaczyński nie załatwia spraw
personalnych w tak szerokim gronie.
- Gdyby był zamiar odwołania Przemka, na pewno inaczej byśmy to załatwili, nie na klubie - mówi nam jeden z prominentnych działaczy PiS. I dodaje, że wczorajsze posiedzenie klubu już kilka tygodni wcześniej zwołał sam Gosiewski. - Trudno, żebyśmy go w takiej sytuacji sądzili - przyznaje jeden z posłów.

Tym bardziej że decyzje personalne w PiS zapadają najczęściej w wąskim gronie najbliższych współpracowników prezesa, np. na posiedzeniu komitetu politycznego partii. Tak było w przypadku odwołania Kazimierza Marcinkiewicza z funkcji premiera. Decyzję o tym podjął wówczas właśnie komitet polityczny PiS.

Czy zatem Przemysław Gosiewski sam złoży rezygnację? - Nic na to nie wskazuje - zapewnia jeden z bliskich współpracowników szefa klubu. - Wielokrotnie ostatnio z nim rozmawiałem, nic o dymisji nie mówił. Nawet o takim zamiarze - zapewnia poseł.

Sam Gosiewski w poniedziałek wieczorem zaręczał, że nie chce rezygnować z zarządzania klubem. - Byłem bardzo zaskoczony tymi wszystkimi informacjami. Ktoś musiał być bardzo źle poinformowany - tak szef klubu skwitował medialne doniesienia o jego dymisji.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się