Menu Region

Lwów może stracić prawo do organizacji Euro 2012

Lwów może stracić prawo do organizacji Euro 2012

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Lwów może stracić prawo do organizacji Euro 2012 - poinformował odpowiedzialny za organizację Mistrzostw w Federacji Futbolu Ukrainy Iwan Fedorenko.
Jego zdaniem podstawą mogą być opóźnienia w rozpoczęciu budowy stadionu. Dotąd nie ma firmy-podwykonawcy - po tym, jak zrezygnował austriacki koncern Alpine. Według przedstawiciela FFU, problemem jest także miejscowe lotnisko. Lwowskie władze, wiedząc już o konieczności jego modernizacji, oddały mieszkańcom działki potrzebne do jego rozbudowy. - To będzie bardzo przykre, jeżeli Lwów, który jest położony najbliżej Polski, będzie pierwszym, który wypadnie z marszu do Euro - podkreślił Iwan Fedorenko.

Problemy mogą być też w Dniepropietrowsku, i to także z powodu lotniska. Nie pomoże nawet oddany niedawno do użytku stadion. Iwan Fedorenko podkreślił też, że prace w Kijowie przy modernizacji stadionu Olimpijskiego idą zgodnie z planem. W 95 procentach zakończony jest także demontaż centrum handlowego stojącego przed areną, które blokowało wyjścia ewakuacyjne z obiektu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się