Menu Region

Pod Budapesztem został uszkodzony południowy odcinek...

Pod Budapesztem został uszkodzony południowy odcinek rurociągu "Przyjaźń"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Pod Budapesztem został uszkodzony południowy odcinek rurociągu "Przyjaźń". Z powodu wycieku ropy koncern naftowy MOL polecił zamknąć rurociąg do czasu opanowania awarii. Rurę uszkodził operator koparki pracujący przy przebudowie obwodnicy Budapesztu.
Przez kilka godzin strażacy walczyli z wyciekiem ropy, która wystrzeliła z uszkodzonej rury na wysokość 20 metrów. Pod rurociągiem utworzyła się trzystumetrowa plama ropy, która zanieczyściła najbliższą okolicę. Aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się ropy strażacy zbudowali prowizoryczną zaporę z worków z piaskiem.

Południowym odcinkiem "Przyjaźni" jest dostarczana ropa z Rosji do węgierskiej rafinerii Szazhalombatta. Do uszkodzenia rurociągu doszło w pobliżu miejscowości Ecser 40 kilometrów na południowy zachód od Budapesztu podczas prac budowlanych na obwodnicy. Policja ewakuowała mieszkańców Ecseru.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się