Menu Region

Szymon Hołownia i cierpienie

Szymon Hołownia i cierpienie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Lucjan Strzyga

Prześlij Drukuj
Szymon Hołownia jest najdoskonalszym uosobieniem nadwiślańskiego miksu doktora Jekylla i pana Hyde'a. Za dnia bryluje radośnie w telewizyjnym okienku w roli wielce wymownego speca od wyszukiwania geniuszy w show "Mam talent", zaś po zmierzchu chwyta za pióro i mierzy się z ciemną stroną ludzkiego żywota.
Mimo siły telewizyjnej magii to drugie wcielenie Hołowni jest zdecydowanie ciekawsze. Już jutro na księgarskie półki trafi jego nowa książka "Ludzie na walizkach", zbiór wywiadów z tymi, których niczym biblijnego Hioba dotknęło życiowe nieszczęście. Brak tu zupełnie nieznośnego telewizyjnego blichtru, sporo za to uczciwej próby zrozumienia istoty człowieczego cierpienia. Szymon Hołownia ,"Ludzie na walizkach", wyd. Znak, Kraków 2008, cena 28 zł


Na reporterskiej ścieżce Szymona Hołowni stanął m.in. Sebastian Luty, sparaliżowany po niefortunnym skoku do wody przebojowy biznesmen, Krzysztof Kolberger, aktorska sława, walczący z chorobą nowotworową, i filozof Kazimierz Szałata, którego córka zginęła w wypadku. W ich opowieści autor wplata opinie lekarzy, ratowników medycznych i psychoterapeutów.

O tej książce trudno powiedzieć, że można ją połknąć w jeden wieczór. Powaga materii sprawia jednak, że przyciąga niczym egzystencjalna zagadka.


 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się