Menu Region

Pozew Agory przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu oddalony

Pozew Agory przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu oddalony

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Warszawski Sąd Okręgowy oddalił pozew wydawcy "Gazety Wyborczej" przeciw byłemu premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu.
Spółka Agora wystąpiła z pozwem przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu o ochronę dóbr osobistych za jego wypowiedz z września ubiegłego roku, w której były premier przyrównał "Gazetę" do Trybuny Ludu z 1953 roku.

Sąd uznał, że wypowiedz dotyczyła oceny, a nie faktów i mieściła się w granicach wolności słowa.
Agora domagała się przeprosin za - jak podała w pozwie do sądu - "nieprawdziwe zniesławiające zarzuty i podejrzenia", które miały narazić spółkę na utratę wiarygodności, oraz 50 tysięcy złotych zadośćuczynienia na Zakład dla Niewidomych w Laskach.


W wywiadzie dla dziennika "Rzeczpospolita" opublikowanym 13 września ubiegłego roku Jarosław Kaczyński, wówczas premier, powiedział, między innymi: "To co się tam wyrabia (w "Gazecie Wyborczej") to Trybuna Ludu z 1953 roku".

Dodał, że Agora, jako duże wydawnictwo, "nie może nie mieć związków z oligarchią" gdyż, jak dodał, ęłęó"gospodarka w Polsce jest w niemałej części w rękach postkomunistycznych oligarchów". Były premier zarzucił Agorze, że ma "związki finansowe z układem oligarchicznym" i pozostaje "pod kontrolą oligarchii".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się