Menu Region

Prezydent Lech Kaczyński odwiedził dziś Pomorze Zachodnie

Prezydent Lech Kaczyński odwiedził dziś Pomorze Zachodnie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydent Lech Kaczyński wyraził nadzieję na jak najszybsze ukończenie budowy gazoportu w Świnoujściu. Podczas konferencji prasowej w Międzyzdrojach prezydent powiedział, że budowa tego obiektu jest kluczowa dla niezależności energetycznej Polski i Europy.
Lech Kaczyński przypomniał zmiany jakie po II wojnie światowej zaszły na mapie Polski i podkreślił znaczenie jedności terytorialnej całego kraju. Zdaniem prezydenta samorządność lokalna jest ważna, nie powinna jednak przysłaniać "jedynej, dużej ojczyzny", jaką jest Polska.

Prezydent powiedział również, że nie zmienia swoich planów w sprawie uczestnictwa w szczycie Unii Europejskiej. Lech Kaczyński powiedział, że prawo do reprezentowania Polski na unijnym szczycie gwarantuje mu konstytucja.

W planie wizyty prezydenta na Pomorzu znajduje się jeszcze udział w zjeździe żołnierzy kresowych AK i wręczenie odznaczeń państwowych. Potem Lech Kaczyński uda się do Kamienia Pomorskiego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się