Menu Region

Cytadela w Twierdzy Modlin na sprzedaż

Cytadela w Twierdzy Modlin na sprzedaż

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Cytadela w Twierdzy Modlin - unikatowy na skalę europejską kompleks koszarowy z XIX wieku o długości ponad 2 km - zostanie wystawiona na sprzedaż. Agencja Mienia Wojskowego przygotowuje właśnie specyfikację do przetargu. Aukcja ruszy 10 grudnia.
W szranki staną z pewnością wielcy gracze na rynku nieruchomości, ponieważ cena wywoławcza za Cytadele to 220 milionów złotych. Potencjalnemu nabywcy nieruchomości przysługiwać będzie jednak 50 procentowa bonifikata od wylicytowanej kwoty, ponieważ obiekt jest wpisany do rejestru zabytków. Pieniądze ze sprzedaży powojskowej nieruchomości AMW przekaże na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych.

Twierdza Modlin to nazwa dawnego kompleksu fortyfikacyjnego z zewnętrznym i wewnętrznym pierścieniem umocnień i zabudowań.
To jedna z największych i najlepiej zachowanych twierdz w Polsce. Często jest utożsamiana z Cytadelą, która stanowi jedynie jej wewnętrzny pierścień i jest unikatowym, zabytkowym budynkiem koszarowym.

Twierdza Modlin znajduje się około 40 km na północny zachód od Warszawy w tzw. Kotlinie Warszawskiej w rejonie spływu Bugu, Narwi i Wisły. W pobliżu przebiega droga krajowa nr 7 relacji Warszawa - Gdańsk. Około 5 km od zabudowań twierdzy zlokalizowane jest byłe lotnisko wojskowe w Modlinie, na którego obszarze planowane jest uruchomienie nowoczesnego lotniska cywilnego obsługującego przewoźników tanich linii lotniczych oraz lotniska cargo.

Jeszcze dziesięć lat temu w Twierdzy stacjonowało regularne wojsko. Po wyjściu wojska obiekt zaczął podupadać. Jak do tej pory Agencja Mienia Wojskowego sprzedała tylko mniejsze budynki i działki. Ale za to te sprzedane sprawnie działają. Reszta obiektów jest na razie wynajmowana na potrzeby filmów i wycieczek turystycznych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się