Menu Region

Premier będzie rozmawiał z prezydentem ws. szczytu w...

Premier będzie rozmawiał z prezydentem ws. szczytu w Brukseli

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Dziś wieczorem o 21.00 premier Donald Tusk spotka się z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Od kilku dni trwa spór między politykami o przewodnictwo polskiej delegacji na unijny szczyt Brukseli.
Premier Donald Tusk poinformował na konferencji prasowej, że w składzie polskiej delegacji na szczyt znajdą się trzy osoby: on, minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski oraz minister finansów Jacek Rostowski. Premier Tusk dodał, że Kancelaria Prezydenta została poinformowana o decyzji rządu.

Premier podkreślił, że ze względu na tematykę szczytu, obecność prezydenta nie jest konieczna. Zauważył, że praktyka, wedle której na spotkania przywódców Unii jeździli premier i prezydent, pojawiła się w czasie, gdy szefem rządu był Jarosław Kaczyński i była niezgodna z politycznym obyczajem oraz duchem konstytucji.

Dlatego Donald Tusk zapowiada, że będzie bronił swojego stanowiska co do składu delegacji. Jego zdaniem spór między nim a prezydentem to spór o fundamentalne sprawy i interesy Polski oraz poszanowanie konstytucji, stabilność finansową Polski w Unii Europejskiej dziś i w przyszłości. Donald Tusk zapowiedział, że będzie próbował przekonać Lecha Kaczyńskiego, żeby "nie narażał na szwank wizerunku Polski i polskiego interesu". Szef rządu wyraził również nadzieję, że jego argumenty wpłyną na stonowanie emocji i zapalczywości Kancelarii Prezydenta.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się