Menu Region

Kryzysowy patent Muńka z T.Love

Kryzysowy patent Muńka z T.Love

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Magdalena Rigamonti

Prześlij Drukuj
W trakcie ponad 25-letniej kariery przez T.Love przewinęło się przeszło 30 muzyków. W tym czasie lider grupy znalazł też czas na współpracę m.in. z Kasią Nosowską i Maanamem.
Bezwzględni publicyści zainfekowani widmem wielkiego światowego kryzysu już położyli na nich kreskę: 300 tysięcy Polaków harujących bez wytchnienia na Wyspach Brytyjskich straci pracę. - A ja się tam nie boję o frekwencję na naszych koncertach. W Anglii zawsze gramy przy kompletach, a publika świetnie się bawi - wzrusza ramionami wyluzowany Muniek Staszczyk, lider zespołu T.Love, z którym już w najbliższą środę wyrusza na podbój Wielkiej Brytanii.

- To pierwsza nasza taka duża trasa na Wyspach. Gramy sześć koncertów w ważnych angielskich, szkockich, irlandzkich i walijskich klubach. Zaliczymy m.in. londyńską Scalę, Bierkeller w Bristolu, The Liquid Room w Edynburgu - skrupulatnie wylicza 45-letni wokalista.

Poprawiając ogromne przeciwsłoneczne okulary i przeczesując dłonią nastroszone szpakowate włosy, dodaje: - Przyjdą głównie Polacy. Wiem, że im ciężko, bo są daleko od domów i swoich rodzin. Też kiedyś byłem na robotach w Londynie. Pod koniec lat 80. harowałem na zmywaku, byłem pomocnikiem kelnera, a nawet awansowałem na kelnera.

Przewinąłem się też przez różne budowy i zarabiałem, jak na tamte czasy, kupę szmalu. Teraz jestem szczęśliwy, że od wielu lat żyję tylko z muzyki - zwierza się Staszczyk. I nie próżnuje. W zeszłym roku świętował 25-lecie istnienia T.Love, objeżdżając w tym czasie kilkadziesiąt miejscowości.

- Obchody trochę się przeciągnęły, więc w tym roku nadal świętujemy - mówi lider rockandrollowej kapeli. W ramach tej niekończącej się jubileuszowej fiesty, po powrocie z Wysp i krótkim odpoczynku w Warszawie, cała ekipa wyruszy na kolejny odcinek specjalny muzycznego rajdu. - Przed nami ponad 20 koncertów w Polsce promujących jubileuszową płytę - rozpromienia się Muniek, a jego oblicze emanuje najczystszym szczęściem zapracowanego człowieka sztuki.
1 3 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się