Menu Region

Ukraina: Wybory będą sfinansowe z rezerwy budżetowej

Ukraina: Wybory będą sfinansowe z rezerwy budżetowej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Pieniądze na przedterminowe wybory na Ukrainie ma wypłacić rząd z rezerwy budżetowej. Dekret w tej sprawie wydał Wiktor Juszczenko, opierając się na decyzji kontrolowanej przez siebie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.
Przemawiając na posiedzeniu Rady, Wiktor Juszczenko powiedział, że zdecydował się na ogłoszenie przedterminowych wyborów, ponieważ nie miał innego wyjścia. Problemem jest jednak ich finansowanie. Jak przypomniał minister sprawiedliwości Mykoła Oniszczuk, Rada Najwyższa nie mogła podjąć decyzji w tej sprawie ponieważ została sparaliżowana przez Blok Julii Tymoszenko. Teraz ma to zrobić rząd, a pieniądze mają pochodzić z rezerwy budżetowej.

Tymczasem, wicepremier Ołeksandr Turczynow twierdzi, że rezerwa budżetowa przeznaczona jest nie do finansowania wyborów, a do likwidacji skutków katastrof naturalnych. - Chyba ktoś chce, żeby wybory były właśnie takim przypadkiem - podkreślił ukraiński wicepremier.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się