Menu Region

Były ubek został oskarżony o zbrodnie komunistyczne

Były ubek został oskarżony o zbrodnie komunistyczne

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Do Sądu w Nisku trafił akt oskarżenia przeciwko byłemu funkcjonariuszowi Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego, Edwardowi P.
Prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Rzeszowie, zarzuca mu dopuszczenie się w Nisku 4 zbrodni komunistycznych. Zdaniem prokuratora, zbrodnie te były jednocześnie zbrodniami przeciwko ludzkości.

Przez rok, od września 1949 roku, Edward P. miał się fizycznie i moralnie znęcać nad przetrzymywanymi w areszcie tego urzędu: Józefem Sz., Franciszkiem B. Janem W. oraz jego nieletnim bratem Stanisławem W.

Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że Edward P. dokonywał o różnych porach wielogodzinnych przesłuchań aresztowanych, znieważał ich oraz bił przy użyciu niebezpiecznych narzędzi.

W ten sposób chciał wymusić na nich przyznanie się do popełnienia zarzucanych im czynów. Na nieletnim próbował wymusić złożenie zaznań dotyczących działalności brata. Edward P. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się