Menu Region

Rekrutują też przez telefon

Rekrutują też przez telefon

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Alicja Peplińska

Prześlij Drukuj
Rozmowa przez telefon to jeden ze sposobów, aby przyśpieszyć proces selekcji.
Od momentu kiedy, odpowiadając na ofertę pracy w CV, podałeś swój numer, możesz się spodziewać, że pracodawca zechce dokonać wstępnego rozeznania i do ciebie zadzwoni.

Będzie chciał zweryfikować informacje, które podałeś w liście motywacyjnym i życiorysie, dokonać wstępnej oceny, czy masz kwalifikacje i umiejętności konieczne do podjęcia pracy na stanowisku, o które się starasz, np. czy rzeczywiście władasz językiem w takim stopniu, jaki deklarujesz. Sprawdzi też twoją gotowość do przejścia przez sito rekrutacyjne.

Pamiętaj, jeśli naprawdę zależy ci na pracy, podaj numer telefonu, pod którym jesteś rzeczywiście dostępny. Najczęściej rekruterzy nie próbują kontaktować się więcej niż dwa razy. Jeśli telefon będzie milczał - twoja kandydatura przepadła, a CV trafi do szuflady. Możesz się spodziewać telefonu w godzinach pracy firmy czy doradztwa - najczęściej nie później niż o godzinie 16. Jeśli nie możesz w danym momencie swobodnie rozmawiać - powiedz o tym, wyznaczając inny dogodny, ale bliski termin.

Możesz zaproponować, że to ty oddzwonisz - z reguły jednak to osoba rekrutująca wykonuje telefon w umówionym czasie.

Rozmowa telefoniczna, wbrew pozorom, nie jest krótka, może trwać nawet pół godziny. Ważne jest, aby móc rozmawiać bez skrępowania (bez obawy, że ciekawskie ucho kolegi zza biurka usłyszy twoje odpowiedzi), w spokojnej atmosferze.

- Najczęściej kontaktujemy się telefonicznie z kandydatami do pracy, aby umówić termin spotkania rekrutacyjnego - mówi Jan Dobrowolski, doradca personalny. - Telefoniczna rekrutacja dotyczy głównie stanowisk średniego i niższego szczebla. Z kandydatami na wyższe stanowiska nie prowadzimy rozmów przez telefon, zawsze są to osobiste spotkania. Wyjątkiem są sytuacje, gdy na daną ofertę napłynie bardzo dużo aplikacji. Ostatnio jednak nie zdarza się to zbyt często.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się